رابطه شارژ کولر گازي با محل نصب کولر گازي


 همانطور که مي دانيد گاز کولر گازي به خودي خود کاهش نمي يابد مگر انکه نشتي اي در آن اتفاق افتاده باشد براي اينکه مقدار مبرد کولر گازيتان را بدانيد چقدر است از يک سرويس کار متخصص کولر بايد کمک بگيريد که اغلب در سرويس کولر گازي که در ابتداي فصل گرما انجام توسط مي توان متوجه شويد و بايد کولر گازي در مکاني نصب شود که به راحتي بتوان گاز کولر گازي را شارژ کرد.


 


نصب کولر گازي و پنل هاي آن


براي بهينه کار کردن کولر گازي انتخاب بهترين محل نصب کولر گازي بسيار ضروري است که بهترين محل براي نصب موجب افزايش طول عمر کولر گازي مي شود. کولرگازي براي نصب داراي دو بخش داخلي و خارجي است که در اينجا به بررسي بهترين محل نصب کولر گازي هر دو بخش بيان مي شود.


 


انتخاب بهترين محل براي نصب کولر گازي بايد به ويژگي زير دقت کنيد:


به منظور سرويس راحت کولر گازي در دسترس باشد


بايد توجه داشت که اسپليت با چه فاصله‌اي از زمين و سقف قرار مي‌گيرد، بسيار مهم است زيرا دستگاه از قسمت بالا هوا را مکش کرده و پس از تهويه، هوا را از قسمت دمپر به بيرون هدايت مي‌کند. بهترين ارتفاع نصب کولرگازي ارتفاع 2.30 سانتي‌متري از زمين است و اسپيلت بايد 20 سانتي‌متر تا سقف فاصله داشته باشد. اگر ارتفاع سقف کوتاه تر يا بلندتر از حد استاندارد باشد، بهتر است اصلا از اين نوع کولر استفاده نشود، اما در صورتي که امکان پذير نيست، اگر سقف کوتاهتر بود 20 سانتي‌متر فاصله‌ي استاندارد از سقف و اگر ارتفاع بيشتر بود 2.30 سانتي‌متر از زمين در نظر گرفته شود. فاصله‌ي استاندارد از طرفين 10 سانتي‌متر است.


تراز بودن محل نصب پنل داخلي


براي اتصال پايه‌ي کولر بر روي ديوار، ابتدا کارشناس نصب با يک تراز محل دقيق رول پلاک و قرارگيري پيچ‌ها را مشخص مي‌کنند و پايه را در همان قسمت نصب مي‌کنند. اگر کولرگازي به صورت تراز نصب نشود، باعث ايجاد لرزش، نشتي آب از پنل و آسيب به دمنده‌ي فن اسپليت کولرگازي مي‌شود.


بهترين محل نصب پنل خارجي


پنل خارجي بايد در مکاني قرار بگيريد که در معرض نور مستقيم خورشيد نباشد که اين امر موجب بهبود مصرف برق و بهينه کار کردن کولر گازي مي شود. بهترين مکان براي نصب پنل خارجي کولر گازي تراس يا حياط خلوت منازل و روي پشت بام و زير سقف خانه ها مي باشد و هرگز در محيط بسته نصب نشود.


نکات ضروري براي نصب کولر گازي با هدف کاهش انرژي و مصرفه جويي در هزينه ها


پنل داخلي و خارجي محکم نصب شود تا بهينه تر کار کنند.


موقع نصب کولر گازي مواظب باشد که داخل لوله ها کولر گازي را آشغال و خاک نگيرد زيرا باعث خرابي کمپرسور مي شود.


عايق يندي لوله ها باعث افزايش طول عمر و مصرف بهينه کولرگازي مي شود.


دقت در سيم کشي کولر گازي داشته باشيد تا با مشکلات الکترونيکي برد کولر گازي بر نخوريد.


در لوله کشي کولر گازي حتما دقت داشته باشيد و بيش از حد استاندارد لوله کشي انجام نشود


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Doug Justin Solon David Leslie روانشناسي Alicia Michelle Justin نغمه