پکيج يکي از وسايل گرمايشي است که بجاي موتورخانه ها به دليل نصب، تعمير و سرويس سريع و آسان استفاده مي شود. پکيج در دو حالت مي تواند قرار بگيرد يک حالت شبيه به آبگرمکن عمل مي کند که در فصل تابستان مورد استفاده قرار مي گيرد و ديگري در حالت شبيه به شوفاژ و فن کوئل عمل مي کند که در فصل زمستان مورد استفاده قرار مي گيريد. ر تابستان زماني که آب را باز مي‌کنيد پکيج روشن مي‌شود و عملکردي شبيه به آبگرمکن ديواري دارد و اما در زمستان به دليل اينکه بايد گرماي شوفاژها، فن کوئل‌ها و … را تامين کند کاملا متفاوت است و مي‌توان گفت که هميشه روشن است.که اين امر نشان دهنده روشن بودن هميشه پکيج  بوده و نياز به تعميرات اين وسيله کاربردي ضروري است در اين مقاله به نحوه تعمير پکيج پرداخته مي شود.


معرفي قطعات به صورت کامل براي تعمير پکيج 

هدف ما از معرفي قطعات پکيج به صورت کامل اين است که شما در هنگام تعمير پکيج ديواري با قطعات آن آشنايي کامل را داشته باشيد تا بتوانيد به درستي عيب يابي پکيج ديواري را انجام دهيد با ما همراه باشيد. 

قطعاتي که براي تعمير پکيج بايد بررسي شود به صورت زير است:


رد پکيججرقهوريستورشير پرکنشير اطمينان
ترموستات دودفلوسوئيچشير سه طرفهپمپ سيرکولاسيون
سرويس کار پکيج 


براي اينکه پکيج مورد استفاده ديرتر خراب شود بايد هر چند ماه يک بار سرويس شود. که در اين مقاله آموزش ساده صفر تا صد سرويس پکيج برايتان بيان مي کنيم. براي سرويس حداقل بايد هر شيش ماه يک بار انجام شود زيرا با کمترين کار باعث جلوگيري خرابي هاي بزرگ مي شويد و حتما قبل از شروع فصل هاي سرد پکيج را سرويس کرده تا با کار کردن زياد در اين فصول به مشکلات جدي بر نخوريد و پيشنهاد مي شود که حتما سرويس کار پکيج متخصص برايتان سرويس کند.


پيشگيري بهتر از درمان است


مطمئنا شنيده ايد پيشگيري بهتر از درمان هست! سرويس نيز همين ويژگي پيشگيري را دارد و اگر قبل از خرابي پکيج، پکيج را سرويس کرده باشيد بسيار هزينه کمتري نسبت به تعمير پکيج دارد


روش هاي مختلف سرويس 


سرويس  به دو صورت انجام مي شود اولين روش به صورت سرويس دوره اي که تمامي قطعات وسيله يکي يکي و به صورت کامل بررسي مي شود و قبل از اينکه قطعه دچار خرابي کامل شود قطعات معيوب تعويض و يا تعمير مي شود دومين روش سرويس دوره اي است که در اين روش دوبار در سال يکي قبل از فصل سرما و يکي بعد از فصل سرما صورت مي پذيرد و در اين سرويس قطعات به صورت کامل بررسي شده و تعميرکار مشکلات را قبل خرابي رفع مي نمايد.


ضرورت سرويس پکيجدر بالا گفتيم که پيشگيري بهتر از درمان است زيرا با سرويس عيب آن قبل از خرابي معلوم شده  و با هزينه و زمان کمتري رفع مي شود و نياز به تعميرات اساسي کم شده و با عيب هايي همچون خاموش و روشن ناگهاني گرم و سرد نشدن ناگهاني پکيج با سرويس  ديرتر مواجه مي شويد که در نتيجه طول عمر پکيج افزايش مي يابد سرويس موجب کاهش هزينه تعميرات شده و هنگام استفاده هميشه راندمان آن زياده بوده و بهينه کار مي کند.


در صورت خرابي پکيج چه کنيم ؟


در صورتي که پکيج ديواري منزل شما خراب شده است به نکات زير دقت کنيد چون ممکن است مشکل جزئي بوده و خودتان توانايي تعمير پکيج ديواري را داشته باشيد :


فشار بار پکيج را چک کنيد و اگر مشاهده کرديد عقربه بار پکيج کمتر از يک مي‌باشد بوسيله شير پرکن که در همه پکيج ها در قسمت زيرين دستگاه نصب شده است (براي مشاهده شير پرکن بايد خم شويد و زير پکيج را ببينيد) اين شير به صورت گِرد و به رنگ مشکي يا آبي ميباشد. آن را باز کنيد تا عقربه بار روي 1/5 بياد و سپس ببنديد
مطمئن شويد شير ورودي گاز و همچنين کليه شيرهاي زير پکيج در وضعيت باز قرار دارند (دسته شير بايد در امتداد شير باشد)
پريز برق ورودي را با فازمتر چک کنيد برق داشته باشد
در زمستان از باز بودن شيرهاي بالا و پايين رادياتور ها اطمينان حاصل کنيد
اگر پکيج در بالکن نصب مي‌باشد يک بار دودکش را از روي پکيج برداريد و ريست کنيد
دريچه هاي پلاستيکي اطراف دودکش را باز کنيد
اگر با باز کردن شير پرکن عقربه فشار بار هيچ تغييري نکرد به طور قطع نافي پرکن رسوب گرفته که به اين صورت ميتونيد مشکل را برطرف کنيد : ابتدا شير ورودي آب سرد را ببنديد سپس با استفاده از يک آچار تخت شماره 13 يا 14 اقدام به باز کردن شير پرکن نماييد و با يک سيم مفتول سوراخ نافي شير پرکن را خالي از رسوب کنيد و پرکن را ببنديد
در صورتي که پکيج نشتي زياد داشت کليه شيرهاي زير پکيج را ببنديد و پکيج را از برق بکشيد و با يک تعميرکار تماس بگيريد


هزينه سرويس پکيج :

لازم به ذکر است که هزينه سرويس پکيج با توجه به اينکه هر تعميرکاري با روش خود سرويس پکيج را انجام مي‌دهد متفاوت است، برخي از تعميرکاران به شستشوي مبدل ثانويه و انجام تنظيمات ابتدايي پکيج که نهايتا نيم ساعت وقت صرف مي‌کنند اعلام مي‌کنند سرويس کامل انجام شده، ولي در صورتي که معناي حقيقي سرويس کامل پکيج به باز کردن تک تک قطعات و لوله و اتصالات پکيج به طوري که فقط شاسي پکيج روي ديوار باشد و شستشو، تعمير و سرويس تک تک قطعات پکيج به صورت جداگانه و جمع کردن آن با روش و تنظيمات کارخانه گفته مي‌شود. مسلما از ديد ما يک پکيج ديواري کارکرده پس از انجام سرويس کامل با يک پکيج نو هيچ تفاوتي ندارد.


اقداماتي که قبل سرويس بايد حتما به آن دقت کنيد


مرحله اول بايد از قطع بودن برق پکيج اطمينان حاصل نماييد زييرا در هنگام سرويس احتمال خطر برق گرفتگي وجود دارد.


مرحله دوم بايد از قطع بودن گاز پکيچ دقت کنيد زيرا موجب خطر گاز گرفتگي هنگام تعميرات مي شود


مرحله سوم قبل سرويس پکيج بعد از چک کردن دو مرحله قبل بايد از خالي بودن کامل آب داخل پکيج اطمينان پيدا کنيد.


 مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ديجي ساعت فروشگاه اينترنتي برندهاي اورجينال ساعت مچي اندازه گيري trysd Divya Gloria دلنوشته هاي يک محتوانويس سئوکار شرکت خدمات منزل Tara برنامه هاي اميرسالار زيدآبادي Barbara