سرويس پکيج و زمان مناسب سرويس 


براي اينکه پکيج مورد استفاده ديرتر خراب شود بايد هر چند ماه يک بار سرويس پکيج انجام شود. که در اين مقاله آموزش ساده صفر تا صد سرويس پکيج برايتان بيان مي کنيم. براي سرويس حداقل بايد هر شيش ماه يک بار انجام شود زيرا با کمترين کار باعث جلوگيري خرابي هاي بزرگ مي شويد و حتما قبل از شروع فصل هاي سرد پکيج را سرويس کرده تا با کار کردن زياد در اين فصول به مشکلات جدي بر نخوريد.


پيشگيري بهتر از درمان است


مطمئنا شنيده ايد پيشگيري بهتر از درمان هست! سرويس نيز همين ويژگي پيشگيري را دارد و اگر قبل از خرابي پکيج، پکيج را سرويس کرده باشيد بسيار هزينه کمتري نسبت به تعمير پکيج دارد


روش هاي مختلف سرويس 


سرويس  به دو صورت انجام مي شود اولين روش به صورت سرويس دوره اي که تمامي قطعات وسيله يکي يکي و به صورت کامل بررسي مي شود و قبل از اينکه قطعه دچار خرابي کامل شود قطعات معيوب تعويض و يا تعمير مي شود دومين روش سرويس دوره اي است که در اين روش دوبار در سال يکي قبل از فصل سرما و يکي بعد از فصل سرما صورت مي پذيرد و در اين سرويس قطعات به صورت کامل بررسي شده و تعميرکار مشکلات را قبل خرابي رفع مي نمايد.


ضرورت سرويس پکيج


در بالا گفتيم که پيشگيري بهتر از درمان است زيرا با سرويس عيب آن قبل از خرابي معلوم شده  و با هزينه و زمان کمتري رفع مي شود و نياز به تعميرات اساسي کم شده و با عيب هايي همچون خاموش و روشن ناگهاني گرم و سرد نشدن ناگهاني پکيج با سرويس  ديرتر مواجه مي شويد که در نتيجه طول عمر پکيج افزايش مي يابد سرويس موجب کاهش هزينه تعميرات شده و هنگام استفاده هميشه راندمان آن زياده بوده و بهينه کار مي کند


اقداماتي که قبل سرويس بايد حتما به آن دقت کنيد


مرحله اول بايد از قطع بودن برق پکيج اطمينان حاصل نماييد زييرا در هنگام سرويس احتمال خطر برق گرفتگي وجود دارد.


مرحله دوم بايد از قطع بودن گاز پکيچ دقت کنيد زيرا موجب خطر گاز گرفتگي هنگام تعميرات مي شود


مرحله سوم قبل سرويس بعد از چک کردن دو مرحله قبل بايد از خالي بودن کامل آب داخل پکيج اطمينان پيدا کنيد.


صفرتا صد سرويس پکيج


در ادامه تمامي مراحل سرويس را بيان مي کنيم که اين امر موجب بهبود حفظ سلامت پکيج شده و سرويس هر چند وقت يکبار نياز است. ابتدا نکات مهمي که بيان شد، قطع بودن برق و گاز و نداشتن آب را چک کرده و بعد از اطمينان از قطع بودن به سرويس مي پردازيم.


مراحل انجام کار


 1 – بدنه پکيج را باز کرده و لوله هاي آب بررسي شود که نياز به رسوب زدايي دارد يا نه؟ که اغلب مواقع بايد جرم گيري انجام شود. در ورودي آب گرم اسيد ريخته مي شود و 5 دقيقه اسيدها داخل بمانند و بعد آن داخل ورودي آب ريخته که مشاهده مي کنيد رسوبات در حال خروج مي باشند


2 – در اين مرحله برد پکيج را بررسي مي کنيم و گرد و غباري که بر روي برد قرار گرفته را با دستمال يا الکل و پنبه تميز کرده و دقت کنيد چون قطعات الکترونيکي حساس هستن اين کار را با دقت و حوصله زياد انجام دهيد تا با مشکلات الکترونيکي روبه رو نشويد.


3 – شستشوي مشعل و تميز کردن آن مرحله ديگر است


4 – چک کردن دود کش يکي از ضروري ترين مراحل سرويس است زيرا شايد به دلايل متعددي دود کش کاملا صدود و يا نيمه مصدود شده و تا اطمينان کامل يافتن از باز بودن دود کش دست از بررسي دود کش نکشيد.


5 – بررسي پمپ پکيج که هنگام سرويس بايد با استفاده از آچار آلن باز شده و پره هاي آن تميز شود.


6 – در اين مرحله سيستم جرقه زني را با استفاده از سمباده و دستمال تميز کنيد


7 – اطمينان حاصل کنيد که ساير قطعات شکل ظاهريشان عوض نشده باشد در صورت عوض شدن شکل ظاهري ان قطعه را بررسي کنيد و در صورت وم ان را تعويض نماييد.


توصيه درباره ي پکيج


شايد شما در امور فني تسط و تبحر زيادي داشته باشيد ولي از پکيج هيچ چيزي ندانيد و اقدام به تعمير  و سرويس آن نماييد ابتدا پيشنهاد مي شود مقاله را کاملا مطالعه کرده و سپس اقدام به سرويس نماييد ولي در بحث تمير به دليل وجود لوازم حساس الکترونيکي پيشنهاد مي شود خودتان تعميرات پکيج را انجام ندهيد زيرا با کوچکترين اشتباه شايد موجب خرابي کلي پکيج و يا خسارات فراوان مالي براي شما را به ارمغان بياورد و در بحث تعميرات حتما از سرويس کار پکيج استفاده نماييد.


جمع بندي مقاله سرويس پکيج


در اين مقاله به بررسي کامل سرويس پرداخته ايم و زمان مناسب و روش هاي سرويس را نيز بيان کرديم و به اهميت آن پرداخته ايم که به کاهش هزينه هاي تعميرات، بازدهي بالا و عملکرد مناسب و هميشگي پکيج اشاره شده است در ادامه سرويس را به صورت صفر تا صد بيان شده است تا خودتان مستقل و بدون نياز به سرويس کار بتوانيد پکيج خود را سرويس نماييد و در آخر پيشنهاد داديم که از سرويس کار به دليل تجربه فراوان استفاده نکنيد


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Benjamin Star فروشگاه ناجي طب Jared Melissa طرفداران موسيقي Tracy وبلاگ اکسير نيوز ارادتمند شما عشق عروسک هستم Pat